Kérkel segíts, hogy ne maradjon hibás információ az oldalon!
Ha szerinted valami nem fedi a valóságot, kérlek írd meg, hogy javítani tudjam. Ha kérdésed van, fordulj hozzám bizalommal!

2008. február 27., szerda

CCS Compiler és ICD2 Linux alatt

Nagyon nagy örömömre szolgált, hogy sikerült a CCS fordítót működésre bírni linux alatt. Azt előre bocsájtom, hogy az IDE nem működik (és valószínűleg nem is fog).
A PikLab-ot használom már jó ideje linux alatti IDE-nek PIC programozáshoz. Szép is és rugalmasan fejlődik. (
A Piklab magába olvasztotta a Pikdev-et is.) Támogatja az MPlab ICD2-t és a Pickit2-t is (és még sok másik programozót). Sok fordítót is támogat. A CCS PICC-t CrossOver Office-on keresztül támogatja a Piklab szerint. Ezen sikerült változtatni és Wine használatával futtatni.

Telepítsük fel a Piklabot. Gentoo esetében található ebuild is, de még nincs bent a Portage treeben, a Piklab oldalról letölthető. Az ebuild telepítését a
Third Pary Ebuilds (Külső ebuildek) bejegyzésben már leírtam.

Ezután telepítsük a PICC-t wine segítségével. Lépjünk be a könyvtárba, ahol a PICC telepítő van. Indítsuk el a telepítőt a wine segítségével. Az egyetlen fontos dolog, hogy a PICC-t olyan könyvtárba rakjuk, hogy az elérési útvonalában ne legyen space (üres karakter)! Tehát pl: c:\PICC. Ha nem ide lett telepítve, hanem a Program Files könyvtárba, nem gond, áthelyezhetjük kézzel is, de editelni kell a ccsc.ini filet és átírni az útvonalakat.

# wine pcwhdupd.exe

Kövessük a telepítő útmutatását. Telepítsünk fel minden CCS programot, amire szükségünk van (az MPLAB pluginre többé nem lesz :D).

Meg kell még hackelni a ccsc filet is. Ez Gentoo esetében a /usr/bin könyvtárban található meg.

# joe /usr/bin/ccsc

Én kb mindent kitöröltem, csak két sor maradt (feltételezve, hogy a C:\PICC könyvtárba lett telepítve):

#!/bin/sh
/usr/bin/wine "C://PICC//Ccsc.exe" "$@"

És ennyi. Indítsuk el a piklabot:

# piklab

Válasszuk ki a fordítót az ablak jobb alsó sarkában találjuk meg. Ellenőrizhetjük a működést, ha a "Settings" menüben a "Fordítóprogramok beállításai" parancsra kattintunk és kiválasztjuk a "C compilers" közül a "CCS compiler"-t. Ekkor meg fog jelenni a CCS verzió ablaka, ha mindent jól csináltunk. Innentől már csak az F8-at kell nyomkodni :D

dsPicek:
Ha dsPicet szeretnél programozni, jó esélyed van rá, hogy a piklab 0.15.2-es még azt fogja mondani, hogy a CCS fordító nem támogatja (azt hiszem, hogy a 24F-esekre is). Ezt ne hidd el neki semmiképpen! :) Annyi a feladatod, hogy a Continue gombra kattintassz. És már jön is a hibaüzi. Ennek elkerüléséhez a fordító beállításaihoz (a Project Settingsnél) a fordító meghívását át kell állítani automatikusról és hozzá kell még írni a "+FD" parancssori parancsot.
Ezután is ki fogja írni a Piklab, hogy a CCS nem támogatja, viszont le fog fordulni.

Ráadás: CCS Help
Ráadásként még a PCW súgóit is el lehet érni. A PICC súgófileok .chm formátumúak, ami linux alatt is megnyitható. Én az xchm programot használom erre, de biztos van másik is (ami talán jobb, karakter megjelenítési problémáim vannak néha).
Ezek a súgofileok a C:\PICC könyvtárban vannak, a szokásos online súgó a Ccsc.chm.

# xchm Ccsc.chm

Kereshető, ugyanúgy, mint a windows alatt.

Nincsenek megjegyzések: