A tápegység hidegítésnél hagytam abba legutóbb. Fontos dolog, gyanúm szerint a kollega ennek hiányába sütött ki egy 9A 76V-os tápot (100eFt + 35 napot vártunk a garis javításra, oltári égés volt).
Áram korlátozás:
Az eszköz beépített túláram védelemmel van ellátva. Meghibásodás esetén (pl megszorul a motor) kb 10 ampernél lekapcsolja a végfokokat. Ez eddig jó, de valamiért úgy tervezték meg az IC-t, hogy periodikusan megpróbáljon visszakapcsolni. Majdan 10A-nél újra lekapcsolni. Ilyenkor az áram változási sebességének csak a tápegység és a motor induktanciája szab határt. Továbbá túlmelegedés is előállhat.
Ha a kapcsokon egy az egyben rövidzár van a hajtáson 15A is átfolyhat. Ezáltal kb 500W diszcipáló képességű hűtés kell az eszközre, különben tönkremegy. Ajánlatos a Vcc láb környékén 1 inch^2 rézfelületet hagyni.
Charge Pump:
A DMOS tranzisztorok nyitásához Vcc+8V szükséges. Ennek előállításához beépített Charge Pumppal látták el az IC-t.
A működési elve az, hogy egy kapacitást föld és Vcc köt és feltölti, majd átkapcsolja Vcc-re és a DMOS bázisára. Ezt 300kHz-es belső órajellel teszi a töltő áram felfutása kb 20us, ami max 1kHz-es kapcsolási időt tesz lehetővé. Ahhoz, hogy ennél nagyobb kapcsolási sebességet érjünk el, egy külső bootstrap kondenzátort kell kapcsolni az eszköz megfelelő kapcsaira. Egy 10nF -es kondenzátorral akár 500kHz-es kapcsolási frekvenciát is el lehet érni.
Védő diódák:
Folyt köv.
Kérkel segíts, hogy ne maradjon hibás információ az oldalon!
Ha szerinted valami nem fedi a valóságot, kérlek írd meg, hogy javítani tudjam. Ha kérdésed van, fordulj hozzám bizalommal!
Ha szerinted valami nem fedi a valóságot, kérlek írd meg, hogy javítani tudjam. Ha kérdésed van, fordulj hozzám bizalommal!
2008. március 17., hétfő
LMD18200 folytatás
Címkék:
devices,
DMOS,
knowledge,
stepper motors
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése