Kérkel segíts, hogy ne maradjon hibás információ az oldalon!
Ha szerinted valami nem fedi a valóságot, kérlek írd meg, hogy javítani tudjam. Ha kérdésed van, fordulj hozzám bizalommal!

2008. február 22., péntek

Mplab ICD2 használata

A CCS által készített PICC (PCW) nem támogatja az Mplab ICDt ezért az Mplab IDE használata erősen javallott. Viszont a PCW beépül az Mplabba.

Az ICD-n van egy jumper. A bal oldali állásban (a led felé) a kapcsoló IC folyamatosan kapcsol, a céláramkör nincs leválasztva az ICD-ről. Ezt az állást kell használni debugoláshoz és sok P18-asnál is. A jobboldali állásban az ICD csak akkor van rákapcsolva a céláramkörre, ha kint van a programozó feszültség.

Ahhoz, hogy az IC debugolható legyen, csatlakoztassuk az ICD-t debugger eszközként és a Debugger menüben válasszuk a Program parancsot. Ekkor az MPlab automatikusan letölti a debuggolhatóvá alakított programot és elhelyezi a brake pointokat is. A CCS PICC valójában igényli a forráskódba beírva a #DEVICE kapcsoló után, hogy ICD. Erről továbbiakat a ccsc súgóban találsz.

A debuggolás a Run, Animate, Step into parancsokkal kezdhető meg.

Itt szertném megjegyezni: az ICD bár nagy segítség, hiszen az MCU-k fekete csomagolása nem árul el semmit a lelkivilágukról (ha igen, az már késő), de nem csodaezsköz és semmiképpen nem váltja ki a gondolkodást! Ne csak gépszerűen fordít->futatt->debuggoljunk->fordít->... Azt gondolom ezt mindenki érti. Ne feledjük el, hogy sok hiba nem jelentkezik debug módban, ami jelentkezne normál futásnál (pl: több időt kap egy eszköz a stabilizálódásra) és viszont (nem reagál az eszköz időben).

Nincsenek megjegyzések: